Fotballskole 2026!
Postet av Fotball den 18. Mai 2026
Kjære foreldre og foresatte!
Nå nærmer det seg fotballskole, og vi gleder oss til aktive og lærerike dager sammen med barna!
Praktisk informasjon
− Sted: Siggerud kunstgressbane
− Tidspunkt: Tirsdagene 19. mai, 26. mai, 2. juni og 9. juni, kl. 17:00-18:00.
For at dagene skal bli så gode som mulig, ber vi om at barna møter klare til kl. 17, med:
− Gode sko; joggesko eller fotballsko. For fotballsko med knyting; bruk gjerne dobbeltknute.
− Leggbeskyttere (påbudt, barna kan ikke delta uten).
− Klær etter vær (vi trener også når det regner ).
− Drikkeflaske med vann.
− Ferdig smurt med solkrem hvis det er sol.
− Langt hår i strikk.
Første dag får barna utdelt skjorte de kan trene i, og fotball.
Litt mer om opplegget
På treningene legger vi opp til aktiviteter tilpasset alderen, og målet er at alle skal oppleve mestring
og fotballglede, uansett erfaring og nivå . Vi setter stor pris på at dere snakker med barna om at
alle er der for å lære, og at det er viktig å følge instruksjonene og gjøre sitt beste under øvelsene
Barna blir delt inn i grupper satt sammen på tvers av barnehagene, slik at barna får trygghet i å være
med kjente, samtidig som de får anledning til å møte nye fjes og kanskje knytte nye vennskap.
Vi ønsker at foreldre eller foresatte er til stede under fotballskolen. Trenerne våre er engasjerte
ungdommer, og det er viktig at de kan ha fokus på aktivitetene. Dersom det skulle oppstå situasjoner
med barna, er vi derfor avhengige av at dere hjelper til med trøst og oppmuntring Det vil alltid
være en ansvarlig voksen til stede under hele arrangementet.
Miniturnering og avslutning
Søndag 14. juni klokken 12.00-15.00 blir det avslutning av fotballskolen med miniturnering med kamper mellom alle
gruppene, før alle barna spiller mot foreldrene. Dette pleier å være et av høydepunktene!
Helt til slutt blir det utdeling av diplom og premier til alle barna
Vi gleder oss til å møte både små og store til noen fine dager på fotballbanen!
Har dere spørsmål, er det bare å ta kontakt.
Med vennlig hilsen
Arrangementsansvarlig og styret i Siggerud IL fotball
Innkalling til årlig møte fotballgruppa SIL m/sakspapirer og agenda
Postet av Fotball den 24. Feb 2026
Innkalling årlig møte for fotballgruppa i Siggerud Idrettslag.
Styret i fotballgruppa innkaller til årlig møte i fotballgruppa.
Møtet avholdes tirsdag 10.03 klokken 18.00 på SIL klubbhuset.
Saksliste med sakspapirer kommer senest en uke før møtet.
Det er viktig å informere om at NIFs lovverk er tydelige på at det er hovedlagets årsmøte som er idrettslaget øverste organ. Gruppenes styrer har ikke mulighet til å arrangere eget årsmøte, men et årlig møte der man diskuterer gruppens økonomi, aktivitet, foreslå kandidater til gruppestyret og gi eventuelle innspill til saker som behandles av styret eller årsmøtet. Se fullstendig lovtekst under.
Alle som er interesserte i fotballgruppas økonomi, aktivitet, har innspill eller forslag til kandidater er hjertelig velkommen til årlig møte 2026.
For mer informasjon om årlig møte, årsmøtet samt regler om stemmerett, valgbarhet, forslagsrett mm, se NIFs lov og NIFs lovnorm for idrettslag.
Ved spørsmål ang årlig møte kan dette sendes til lederfotball@siggerudil.no
Velkommen!
Med vennlig hilsen
Styret i fotballgruppa SIL
Agenda:
Årsberetning Årsmelding SIL fotball 2025.pdf
Regnskap og budsjett Rev. regnskap 2025 og budsjett 2026.pdf
Klubbhåndboka KLUBBHÅNDBOK.docx
Sportsplan SIL_Sportsplan_hele.pdf
Innstilling til valg
§ 12Grupper
(1) Idrettslagets årsmøte kan beslutte å opprette og nedlegge grupper, og hvordan disse skal organiseres og ledes, eventuelt delegere dette til styret.
(2)Dersom idrettslagets årsmøte, ved behandlingen av organisasjonsplanen, har vedtatt å opprette grupper med gruppestyrer, gjelder følgende for idrettslag med omsetning og medlemstall over terskel fastsatt av Idrettsstyret:
- Hver gruppe skal ha et gruppestyre på minst tre medlemmer. Gruppestyret velges på årsmøtet eller oppnevnes av styret etter fullmakt fra årsmøtet.
- Gruppen bør ha minst ett årlig møte der gruppen diskuterer gruppens økonomi og aktiviteten i gruppen, og forslår kandidater til gruppestyret, samt gir eventuelle innspill til saker som behandles av styret eller årsmøtet.
- Gruppestyret konstituerer seg selv, med mindre annet er besluttet av årsmøtet eller av styret etter fullmakt fra årsmøtet.
- Gruppestyret fastsetter eventuell treningsavgift innenfor rammen av fullmakt gitt av årsmøtet eller styret.
(3)Gruppestyrer eller representanter for grupper kan ikke inngå avtaler eller på annen måte forplikte idrettslaget uten fullmakt fra styret eller årsmøtet, og innenfor de rammer som er fastsatt av styret eller årsmøtet.